pieluszki-bambusowe
Rodzina Zakupy

Co dobrego możesz zrobić dla swojego maluszka? Naturalne zamienniki akcesoriów dla dzieci

Zwiększająca się świadomość w zakresie ekologii i klimatu sprawia, że naturalne wyroby cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród rodziców. Coraz chętniej sięgają oni po naturalne zmienniki niezbędnych dziecięcych produktów, które są zdecydowanie mniej szkodliwe dla środowiska. Najczęściej wybieraną przez świeżo upieczonych rodziców alternatywą są wyroby bambusowe, w szczególności pieluszki bambusowe.

Naturalne produkty higieniczne dla dzieci

Każdy rodzic wie, jak istotne jest utrzymanie higieny u dziecka. Wrażliwa skóra dziecka wymaga odpowiedniej jakości artykułów higienicznych, wśród których najlepiej sprawdzają się te naturalne. Powoli na popularności zyskują bambusowe wyroby, wśród których znaleźć można na przykład  szczoteczki do zębów. Ich ergonomiczna rączka jestwykonana z włókien bambusowych i dzięki temu w pełni biodegradowalna, co pozwala na jej późniejsze kompostowanie. Rodzice mają możliwość skorzystania także z bambusowych chusteczek, które wykonane są wyłącznie z roślin. Jest to dobra alternatywa dla klasycznych chusteczek, ponieważ wykorzystuje naturalny środek antybakteryjny zawartym we włóknie bambusowym – pozwala to uniknąć ewentualnej reakcji alergicznej. Coraz częściej wykorzystywane są także naturalne zamienniki dla tradycyjnych pieluch, wśród których najpopularniejsze są pieluszki bambusowe.

Jakie są zalety pieluszek bambusowych?

Pieluszki bambusowe dzięki naturalnym właściwościom bambusa charakteryzują się bardzo wysoką absorpcją wody. Utrzymują do 60% więcej wilgoci w porównaniu ze zwykłymi pieluszkami. Dodatkowo wykorzystanie włókien bambusowych pozwala na zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu dziecko dłużej czuje się komfortowo. Co więcej, włókna bambusowe są naturalnie antybakteryjne. Sprawia to, że ryzyko uwięzienia drobnoustrojów lub szkodliwych bakterii na skórze dziecka jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku użycia zwykłych pieluch. Niezwykle istotny jest także fakt, że uprawy bambusa nie wymagają użycia żadnych pestycydów – uprawy pozbawione chemii to gwarancja tego, że pieluszki bambusowe wolne są od wszystkich znanych alergenów i substancji, które sklasyfikować można jako drażniące skórę lub uczulające. Zapewnia to utrzymanie skóry malucha w dobrej kondycji, pozbawionej wysypek i podrażnień. Należy również zwrócić uwagę na wytrzymałość pieluszek bambusowych. Nawet wielokrotne pranie nie spowoduje ich zniszczenia – tkanina dalej pozostanie miękka i przyjemna w dotyku dla dziecka. Mamy więc pewność, że nawet z biegiem czasu dziecko będzie czuło się komfortowo.

Możesz również polubić…