Dieta Rodzina Zdrowie

Czy regularne oczyszczanie organizmu ma wpływ na smukłą sylwetkę?

Okres wiosenny to doskonały moment na zrzucenie zbędnych kilogramów i zadbanie o zdrowie. Po zmniejszonej aktywności fizycznej w zimie, warto zadbać o swoją kondycję, a przede wszystkim oczyszczenie organizmu z zebranych przez wiele miesięcy toksyn. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Oczyszczenie organizmu z toksyn domowymi sposobami

Istnieje wiele domowych rozwiązań, dzięki którym w całkowicie bezpieczny sposób można pozbyć się niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Ich obecność, mimo, że właściwie nieodczuwalna, może prowadzić do złego samopoczucia czy też nieprzyjemnych dolegliwości. Uczucie zmęczenia, senności, a także nudności czy notoryczne bóle głowy mogą sugerować zakwaszenie organizmu. Tu najlepszym rozwiązaniem jest z pewnością przeprowadzony, kilkudniowy detoks, dzięki któremu można poczuć się lepiej. Już na trzy dni przed oczyszczeniem organizmu, warto właściwie się do niego przygotować, a mianowicie zrezygnować z mąki, mleka, czerwonego mięsa czy też wyeliminować palenie papierosów i picie alkoholu. Sam proces diety urozmaiconej trwa zwykle czternaście dni, w trakcie trwania których, stopniowo, urozmaica się przyjmowane pokarmy o konkretne produkty. I tak pierwsze dni to wyłącznie surowe lub gotowane warzywa i owoce oraz wyciskane soki. Następnie, aby oczyszczenie organizmu było właściwe, w 4 dniu należy wprowadzić fermentowane produkty mleczne, by po kolejnych dwóch dniach przyszedł czas na płatki czy grube kasze. 10 dzień diety to etap wprowadzane są gotowane ryby , zaś dwa dni później chude mięso z drobiu.

Oczyszczenie organizmu poprzez stosowanie suplementacji

Obecnie na rynku istnieją specjalne suplementy, dzięki którym oczyszczanie organizmu możę być jeszcze wygodniejsze. To naturalne, ziołowe preparaty, dostępne bez recepty w aptekach i drogeriach. Ich dawkowanie zależne jest od danego producenta, zwykle jednak bazuje na przyjmowaniu od jednej do trzech tabletek w ciągu doby. Pomysł wydaje się o tyle trafiony, iż poza dostarczeniem organizmowi ważnych mikroelementów, przyczynia się do właściwego funkcjonowania układu trawiennego i pokarmowego. To z kolei pozwala na zachowanie smukłej, atrakcyjnej sylwetki i zgubienie zbędnych kilogramów po zimowym obżarstwie. Propozycje dostępne w aptekach, ukierunkowane są na detoks bądź też przyspieszanie spalania kalorii. W zależności od potrzeb, można więc wybrać najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu odzyska się dobry nastrój, a przede wszystkim zdrowie.

Suplementacja naturalnymi preparatami dostępna jest dla każdego, gdyż zawarte w nich wyciągi roślinne, nie kolidują z lekami, ani nie szkodzą. Mogą je przyjmować osoby w każdym wieku, którym zależy na wygodzie oraz zadbaniu o własny organizm. Oczyszczenie organizmu w taki sposób jest dość prostym, ale i skutecznym rozwiązaniem, o którym warto pamiętać. Niezależnie od pory roku, naturalne suplementy działają. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż to wymaga czasu.

Możesz również polubić…