Zdrowie

Domowe syropy na jesienne infekcje

Jesienna infekcja może się przytrafić każdemu. Z większością drobnych przeziębień organizm jest sobie w stanie poradzić samodzielnie, jeżeli tylko będziemy przestrzegać kliku podstawowych zasad. Jego walkę można też wspomóc domowymi lekami. Dowiedz się jak zrobić skuteczny syrop na przeziębienie.

Maliny rozgrzeją nie tylko w herbacie.

W odróżnieniu od części preparatów z apteki, które choć na opakowaniu maja napisane „działa rozgrzewająco”, a w rzeczywistości ogrzeją Cię dokładnie tak samo jak gorąca woda, którą musisz dodać żeby je rozpuścić, to maliny faktycznie będą miały taką właściwość. Kwas salicylowy w nich zawarty faktycznie będzie rozgrzewa ciało i wspomaga walkę z infekcją. Dodatkowo duża zawartość potasu, magnezu i wapnia będzie działała korzystnie na nasz układ krwionośny, a to przecież on w dużej mierze odpowiada z transport substancji w naszym ciele, również tych leczniczych. Syrop z malin będzie najsmaczniejszy, jeżeli zrobimy go z owoców zebranych w słoneczny i suchy dzień. Zbiory wystarczy zasypać cukrem i poczekać, aż puszczą sok. Słoiczek wstaw do garnka z wodą i ugotuj w takiej kąpieli wodnej. Gotowe. Śmiało możesz stosować nie tylko przy infekcji, ale też profilaktycznie cały rok, albo jako przepyszny dodatek do herbaty.

Syrop wykrztuśny domowej roboty

Czarny bez to świetny materiał na leczniczy specyfik domowej roboty. Wyciąg z jego kwiatów ma właściwości moczopędne, detoksykujące, przeciwzapalne, a także będzie widocznie wspomagała odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. To wszystko jest zasługo zawartych w kwiatach substancji aktywnych. Na szczególną uwagę zasługują flawonoidy, które są antyoksydantami, więc stymulują do pracy układ odpornościowy, witaminy C i fitosteroli. Wspomaganie usuwania wydzieliny już od początku infekcji jest bardzo istotne dla jej przebiegu. Wraz z nią wyrzucane są na zewnątrz patogeny powodujące dolegliwości. Dobrze dobrany środek wspomoże rozluźnianie flegmy, dzięki czemu będzie ją łatwiej ewakuować na zewnątrz, a do tego zadziała nawilżająco na podrażnioną kaszlem śluzówkę gardła.

Syrop z kwiatów mlecza

Mniszek lekarski to roślina często również wykorzystywana przez koncerny farmaceutyczne, tyle że tam najczęściej korzysta się z łodygi i korzenia, a w warunkach domowych do zrobienia syropu potrzebujemy kwiatów. Liście śmiało też możesz zachować i dodać to obiadowej sałatki. Mają w sobie całe bogactwo dobrze przyswajalnych witamin. Syrop z kwiatów mniszka wspomoże działanie układu moczowego i zadziała żółciopędnie, a więc ułatwi usunięcie wszelkich toksyn i szkodliwych metabolitów powstających podczas infekcji. Ulży też w bólach gardła i górnych dróg oddechowych, ułatwi radzenie sobie z kaszlem każdego rodzaju

Możesz również polubić…