Uroda Zakupy

Jak utrzymać zdrową opaleniznę na długo?

Prawie każdy marzy o zdrowej i trwałej opaleniźnie. Lekko oliwkowa cera dobrze nawodniona i pełna blasku przyciąga spojrzenia. Aby jednak uzyskać taki odcień skóry, trzeba stosować się do kilku podstawowych wskazówek.

Dobry nawilżający krem do twarzy

Tak naprawdę o skórę trzeba dbać cały czas, ne tylko w sezonie wakacyjnym. Odpowiednie nawilżenie zapewni jej zdrowy wygląd i opóźni procesy starzeniowe. Szczególnie jednak trzeba pamiętać o dobrym nawodnieniu skóry, przygotowując ją na kontakt ze słońcem. Przede wszystkim należy pić więcej płynów, dzięki którym organizm będzie dobrze nawodniony i oczyszczony z toksyn.

Drugi ważny krok to odpowiednie kosmetyki, które przygotują skórę na działanie mocniejszych promieni słonecznych. Warto sięgnąć po dobrej jakości balsamy i serum, których aktywne składniki wnikają głęboko i doskonale nawilżają. Do codziennej pielęgnacji najlepszy jest lekki krem do twarzy nawilżający z odpowiednio dobranymi składnikami odżywczymi i pielęgnacyjnymi. Tego typu zabiegi są także konieczne w sezonie letnim, kiedy skóra jest wystawiona na dłuższą ekspozycję na słońcu.

Wybierając preparaty przeznaczone do aplikacji po opalaniu, trzeba zwracać uwagę na ich skład. Krem do twarzy, mleczko czy balsam powinny zawierać składniki zawierające mocznik, lipidy, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Dobrze też, aby znalazły się w nich przeciwutleniacze, czyli np. witaminy A, C i A, które neutralizują wolne rodniki i sprawiają, że skóra wolniej się starzeje. Jak wiadomo, promienie słoneczne mogą pogłębiać zmarszczki, ponieważ niszczą się komórki naskórka. Pojawia się stan zapalany skóry i niszczy się jej DNA, dlatego jej starzenie się jest nieodzowne.

Co jeszcze warto stosować, aby wzmocnić i zatrzymać opaleniznę?

Tylko mądre opalanie się w określonych godzinach i używanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych ochroni przed problemami ze skórą. Nie tylko dobry krem do twarzy czy balsam, ale też domowe sposoby pozwolą na zapobieżenie takim sytuacjom. Niezastąpiony po opalaniu jest np. sok z aloesu o cennych właściwościach nawilżających czy regenerująca kąpiel w mleku, oliwie czy wodzie.

Duże znaczenie ma też odpowiednia dieta. Jedzenie marchewki i innych produktów bogatych w beta-karoten sprawia, że skóra zyskuje delikatnie oliwkowy odcień. Dzięki tej prowitaminie organizm zyskuje też ochronę przed wolnymi rodnikami i reakcją rumieniową po opalaniu Przy okazji organizm zyskuje cenne składniki odżywcze.

Opalenizna może być zdrowa i modna, kiedy skóra będzie dobrze przygotowana przed sezonem na kontakt ze słońcem. Trzeba jednak pamiętać, że opalanie się to nie priorytetowa sprawa podczas letniego odpoczynku. Lepiej „chwytać” słońce podczas spacerów po górach czy innych traktach pieszych, zamiast leżeć godzinami na prażącym słońcu.

 

Możesz również polubić…