Jak zadbać o skórę rąk, gdy zbliża się zima?
Uroda Zdrowie

Jak zadbać o skórę rąk, gdy zbliża się zima?

Zima to bardzo wymagająca pora roku zarówno dla naszej skóry, jak i włosów. Dłonie są szczególnie narażone na przesuszenie, podrażnienie oraz nieprzyjemną szorstkość. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które mogą temu zapobiegać. Jednym z nich są kosmetyki Yope, które nawilżają i łagodzą.

W jaki sposób dbać o ręce przed zimą?

Zima zbliża się dużymi krokami, już niedługo temperatura zbliży się do zera, a na dworze pojawi się szron i śnieg. Wtedy nasza skóra stanie się bardziej przesuszona i matowa, a nawet zacznie pękać. Aby temu zapobiegać, warto zadbać o wieloetapową pielęgnację. Kosmetyki Yope przynoszą bardzo dobre rezultaty, jednak wymaga się stosowania również innych produktów. Doskonałe efekty przynosi połączenie balsamów z regulowanymi peelingami, stosowaniem olejków i masek. W każdym z wymienionych kosmetyków muszą znaleźć się składniki aktywne, a wśród nich witamina E, kwas hialuronowy, masło shea, olej makadamia, olej jojoba, mocznik, pantenol i inne. Równocześnie nie można zapominać o ochronie przeciwsłonecznej.

Aby dobrze zrozumieć, dlaczego ręce wymagają specjalnego zabezpieczenia i troski zimą, warto zwrócić uwagę na ich budowę. W dłoniach nie występują gruczoły łojowe, co sprawia, że skóra jest pozbawiona warstwy ochronnej, dzięki czemu czynniki zewnętrzne wywołują ogromnej szkody w ich wyglądzie i strukturze.

Jak dbać o atrakcyjny wygląd dłoni?

Zacznijmy od mycia dłoni, które odgrywa bardzo ważną rolę i zapewnia doskonały wygląd. Stosując niewłaściwy produkt, ręce stają się przesuszone. Aby tego uniknąć, wystarczy stosować odpowiednie środki mające na celu odżywienie skóry. Najlepiej sprawdza się wybór produktów z neutralnym pH dla skóry. Świetnym wyborem jest mydło wzbogacone w probiotyki oraz postbiotyki, które są w stanie skutecznie zapobiegać uczuciu ściągania i podrażnieniom. Przydatnym dodatkiem są proteiny owsa oraz oliwa z oliwek, które odpowiadają za oczyszczenie skóry. Doskonałe efekty przynosi także stosowanie lizosomalnej laktoferyny zabezpieczającej przed wirusam. Ten składnik nie wysusza skóry.

Aby kondycja dłoni nie uległa szybkiemu pogorszeniu, nigdy nie rozgrzewaj zmarzniętych dłoni pod strumieniem gorącej wody. Takie działanie przyczyni się do dodatkowego podrażnienia oraz przesuszenia. Po zastosowaniu dobrej jakości mydła należy dokładnie osuszyć dłonie, a później stosować kosmetyki Yope.

Peeling jest tak samo ważny, jak stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz zabezpieczenie dłoni przed zimnem. Kosmetyki Yope i inne produkty przynoszą doskonałe efekty, pod warunkiem że martwy naskórek został wcześniej oczyszczony i złuszczony. Peelingu nigdy nie stosuje się na poranione bądź podrażnione dłonie, gdyż efekt będzie odwrotny do przewidywanego. Właściwy peeling powinien mieć zarówno składniki złuszczające, jak i odżywcze.

Dłonie wymagają wieloetapowej pielęgnacji, co oznacza, że używa się odpowiednich mydeł, kremów, balsamów, masek i kompresów. Wybrane produkty stosuje się codziennie, a inne raz na tydzień czy w wyjątkowych sytuacjach. Tylko regularne stosowanie daje gwarancję właściwego zabezpieczenia i dbania o kondycję rąk bez względu na porę roku czy panujące warunki atmosferyczne.

Bardzo popularne są maski stosowane w formie rękawiczek, które stanowią połączenie bardzo skutecznych ekstraktów wzbogaconych w przeciwutleniacze, witaminy oraz minerały. Masek nie trzeba kupować, równie dobrze można je wykonać samodzielnie i użyć produktów z lodówki.

Już od listopada należy nosić rękawiczki i chronić dłonie przed zimnym powietrzem – to bardzo ważne i gwarantuje dobry wygląd i miękką skórę.

Możesz również polubić…