Dieta Zdrowie

Korzyści zdrowotne wynikające z picia czystej wody

Naturalnie ciało zostało stworzone w taki sposób, aby przez większość swoich działań było zależne od wody. Ale nie tylko woda jest dobra dla twojego zdrowia. W rzeczywistości spożywanie zanieczyszczonej wody może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Istnieje kilka metod oczyszczania wody, takich jak chociażby stosowanie filtrów. Jakie są więc zalety picia czystej wody?

Regulacja temperatury ciała

Woda jest sercem termoregulacji. Jest to proces, w którym ciało reguluje temperaturę wewnętrzną. Podczas gdy ćwiczenia i gorączka mogą zwiększać temperaturę ciała, nadużywanie narkotyków i warunki metaboliczne mogą ją obniżać. Homeostaza to stan, w którym temperatura ciała jest optymalna, niezbyt niska ani wysoka. Regularne picie czystej wody pomoże twojemu ciału skutecznie spełniać funkcję regulacyjną.

Właściwe trawienie

Rozkładanie żywności to niekończący się proces, który wykonuje ciało. Enzymy są używane do zakończenia procesu. Większość tych enzymów ma charakter płynny. Ich produkcja jest zatem wysoce zależna od dostępności wody w ciele. Oznacza to, że czysta woda pitna pomaga zwiększyć wytwarzanie enzymów. Więcej enzymów przekłada się na lepszy proces trawienia. To się nie kończy.

Maksymalizacja wydajności fizycznej

Woda pitna pomoże ciału przywrócić wodę utraconą w postaci potu. Ponadto woda pomaga w utrzymywaniu ciała, a podczas tego procesu odzyskasz trochę energii. Dlatego podczas przerw widzisz sportowców z butelkami w ustach. Jestem pewien, że widziałeś pas startowy maratonu. Zawodnicy mogą uzupełniać paliwo podczas wyścigów. Powód tego jest prosty. Podobnie jak paliwo napędza samochody podczas podróży na duże odległości, woda podczas ćwiczeń fizycznych przepływa przez nasze ciała. Chociaż podczas tak intensywnych treningów przyjmowanie zbyt dużej ilości wody może ponownie obniżyć wydajność. Dlatego najlepszym sposobem na picie wody podczas rygorystycznej aktywności fizycznej jest picie niewielkich ilości.

Zapobieganie uszkodzeniom narządów ciała

Nerka jest jednostką o wysokiej zależności od wody. Biorąc pod uwagę jego rutynowe zadania, woda jest bardzo ważna dla funkcjonowania nerek. Niewystarczające picie wody może prowadzić do poważnego uszkodzenia nerek. Na przykład metabolizm alkoholu naprawdę działa na nerki. Oznacza to, że alkoholicy są bardziej narażeni na uszkodzenie nerek. Ale w wodzie jest lekarstwo. Woda ma zdolność pomagania nerce w rozkładaniu alkoholu i zapobiegania powikłaniom narządu. Woda ma również zdolność radzenia sobie z kamieniami nerkowymi.

Czysta woda jest uzdrowicielem. W przeciwieństwie do słonej wody i innych skażonych wód, które odkładają toksyny w naszym ciele, czysta woda dostaje się, aby oczyścić cały system. Korzyści zdrowotne są większe niż wspomniane powyżej. Trzymaj wodę pitną i popraw swoje zdrowie.

Możesz również polubić…