Uroda Zakupy

Kosmetyki naturalne – od czego zacząć?

Nasze plany dotyczące naturalnej pielęgnacji często kończą się etapie przejrzenia kilku blogów i… Zwątpieniu. Bo informacje na stronach często sobie przeczą. Bo nie wiesz, co jest dla Ciebie. Bo boisz się sporej inwestycji. Jak zacząć przygodę z naturalną pielęgnacją, tak by zakończyła się sukcesem?

Im prostszy skład kosmetyku tym lepiej

Kluczem do sukcesu w naturalnej kosmetologii, jest prostota. Produkty naturalne mają bardzo proste składy i najczęściej bardzo krótki termin ważności. Wiele substancji znosi nawzajem swoje działanie dlatego warto kupować produkty, które mają dać nam konkretny efekt, a nie służyć jako np. krem do wszystkiego. W naturalnym kosmetyku zwykle jest jedna substancja aktywna, ale reszta to baza danego produktu. Krótki termin przydatności wynika z częstego używania wyciągów z roślin, które w skutek utleniania lub innych reakcji chemicznych mogą tracić swoje właściwości. Dodatkowo w produkcji nie używa się sztucznych konserwantów, a jedynie takie występujące w naturze np. witaminę C, które również mają swoje ograniczenia.

Zdefiniuj potrzeby i kup tylko, to co potrzebujesz

Panuje przekonanie, że naturalna pielęgnacja jest bardzo droga. Prawda jest taka, że każdy produkt wysokiej jakości będzie miał również odpowiednio wyższą cenę i nie ma tu znaczenie, czy jest to kosmetyk naturalny, czy drogeryjny. W obu przypadkach kluczem będzie znalezienie odpowiedniego dla siebie produktu. Nawet najlepszy krem nic Ci nie pomoże, jeżeli będzie pogarszał Twój problem, ale już dla Twojej koleżanki może być zbawieniem. Pocieszające jest to, że kiedy już dowiesz się co służy Twojej skórze, łatwiej będzie znaleźć to, co faktycznie działa na Ciebie. W efekcie zaoszczędzisz na wydawaniu pieniędzy na coś zupełnie niepotrzebnego. W nurcie naturalnej pielęgnacji możesz też skupić się na kilku produktach, których zrobienie w domu wymaga nieco wysiłku np. krem, czy balsam, ale już np. peeling śmiało możesz zrobić z fusów po wypitej rano kawie.

Ustal cel zmiany pielęgnacji i zwolnij

Jak każda zmiana, ta też wymaga planu, który pomoże nam się utrzymać na właściwym torze i da orientację, jak posuwamy się do przodu. Chcesz żeby, Twoja skóra była piękna, gładka i elastyczna? To zaplanuj proces jej zmiany. Określ stan wyjściowy. Zdefiniuj co jest do poprawy. Znajdź możliwe sposoby na jej uzyskanie. Wybierz jeden, który zaczniesz testować. Określ jakiego efektu może oczekiwać i po jakim czasie. Spisz plan pielęgnacji. Dokładnie tak, jak wpisujesz swój trening, czy śniadanie w rozkład dnia. Takie działanie pozwoli Ci sprawdzić, co jest la Ciebie danym momencie dobrym rozwiązaniem, a co nie do końca spełniło swoją rolę. Pamiętaj, że nawet jeżeli coś nie zadziałało, to nic straconego. Stan Twojej skóry może się zmienić za jakiś czas, a wtedy będziesz już bogatsza o zdobytą wiedzę i doświadczenia, więc łatwiej będzie Ci znaleźć rozwiązanie adekwatne do nowych wymagań. Testuj tak kolejne produkty, czy substancje.

Możesz również polubić…