dax
Uroda

Płyny micelarne – co warto o nich wiedzieć?

W trakcie pielęgnacji twarzy należy sięgać po wiele sprawdzonych kosmetyków. Jednym z nich jest płyn micelarny. Mowa o kosmetyku, które może skutecznie zastąpić inne kosmetyki przeznaczone do utrzymania dobrej kondycji skóry, właściwego nawilżenia oraz walki z niedoskonałościami.

Płyn micelarny – co to jest?

Płyn micelarny to cenny kosmetyk, którego pojawienie się na rynku, nie tylko ułatwiło pielęgnację, ale całkowicie ją zmieniło. Składa się z mikrocząsteczek wodnych i tłuszczowych. Kuleczki noszą miano micelarnych, co jest związane z ich cennymi właściwościami. Przede wszystkim odpowiadają za przyciąganie zanieczyszczeń, dzięki czemu wygląd i kondycja skóry szybko się poprawia. Płyn pozwala usunąć sebum oraz resztki makijażu, dlatego należy traktować go jako kolejny etap w wieczornym oczyszczaniu twarzy. Warto mieć na uwadze, że jest delikatny, dlatego można go wykorzystywać przy wszystkich rodzajach skóry. Nie narusza delikatnej warstwy hydrolipidowej, w której woda łączy się z tłuszczem, dzięki czemu ryzyko wystąpienia podrażnień jest naprawdę niewielkie. Na rynku dostępnych jest wiele cenionych firm zajmujących się produkcją płynów, a wymienia się wśród nich Dax, Garnier i Ziaja.

Dlaczego warto stosować płyn micelarny?

Płyn micelarny ma wiele zalet, ale najważniejsza z nich polega na oczyszczaniu oraz nawilżaniu skóry. Nie ma większych przeciwwskazań do stosowania, dlatego powinien sięgać po niego każdy, kto pragnie poprawić wygląd twarzy i zwalczyć niedoskonałości. W trakcie codziennej pielęgnacji płyn sprawdzi się zamiast żelu, mleczka czy kosmetyku do demakijażu. Zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych bądź uczuleń. Kosmetyk zyskał popularność ze względu na swoje właściwości oczyszczające, łagodzące oraz tonizujące. To zastrzyk dla twarzy, która jest zmęczona i obciążona produktami do makijażu. Płyn micelarny nie wysusza skóry, ale delikatnie ją nawilża, a także wpływa na stopień napięcia i redukuje widoczność zmarszczek. Warto sięgać po niego nawet w przypadku bardzo wrażliwej i suchej skóry, gdyż nie zawiera barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów. Na skórze nie pozostaje tłusta warstwa, dzięki czemu pory nie ulegają zamknięciu. Twarz jest dobrze oczyszczona i prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W wybranych produktach występują substancje aktywne. Wymienia się wśród nich kwas hialuronowy oraz d-panthenol. Produkt ma tylko jedną wadę, a mianowicie nie radzi sobie z kosmetykami wodoodpornymi. Niektóre osoby wskazują również na uczucie suchości skóry i ściąganie, jednak po nałożeniu ulubionego kremu nawilżającego do twarzy, wszystko powinno wrócić do normy.

Możesz również polubić…