Zdrowie

Rośliny, które wyleczą cię z przeziębienia

Są nie tylko dekoracyjne, ale też bogate w witaminy i substancje mineralne. Warto je mieć pod ręką, aby w razie infekcji skorzystać z dobroczynnego działania natury.

Żyworódka

Stosowana na katar i zapalenie gardła. Jeśli chodzi o katar należy rozgnieść liścia w palcach i sokiem wyciśniętym z niego posmarować nos i zatoki przynosowe. W przypadku bólu gardła trzeba przygotować odpowiednią nalewkę. Garść liści wrzucamy do słoika i zalewamy szklanką wódki. Słoik należy włożyć do papierowej torby i przez dwa tygodnie trzymać w temperaturze pokojowej. Po przecedzeniu nalewki do butelki z ciemnego szkła można pić 2 razy dziennie po 20 kropli rozcięczając w niewielkiej ilości wody.

Aloes

Pomaga na kaszel i brak apetytu. Do przygotowania syropu potrzebne będzie 10-15 liści zmiksowanych i przetartych przez sito. Należy do tego dodać czerwone wino w proporcji 1:1 oraz szklankę płynnego miodu. Po wymieszaniu odcedzić i schować w ciemne miejsce na tydzień. Syrop pić dwa razy dziennie po łyżce. Do celów leczniczych warto używać młodych roślin najlepiej 2-3 letnich.

Anginowiec

Skuteczny w walce z katarem. Pomaga przy trudnościach z zasypianiem. W przypadku kataru wystarczy kilka razy dziennie powąchać listki w doniczce. Jeśli chodzi o zasypianie warto napić się zielonej herbaty z listkiem anginowca, który jest popularnie zwany cytrynką.

Jiaogulan

Na obniżoną odporność należy pić 2 razy dziennie napar przygotowany z 3 liści zalanych szklanką gorącej wody. Zostawić pod przykryciem na 15 minut.

Możesz również polubić…